Kožná / dermatologická poradňa (1 681)

Doktor SestraNa otázku odpovedal lekár

Skontrolovaná otázka

Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 85 > >>

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 22. januára 2021

Kožné lekárstvo
Mám 11 mesačného syna a na líčkach sa mu objavili vyrážky, ktoré sú na dotyk drsné. Môže byť aj kvôli tomu, že používame po kúpaní olej aviril?
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Miroslava sa opýtal/a 22. januára 2021

Kožné lekárstvo
Mám 11 mesačného syna a na líčkach sa mu objavili vyrážky, ktoré sú na dotyk drsné. Môže byť aj kvôli tomu, že používame po kúpaní olej aviril?
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 22. januára 2021

Kožné lekárstvo
Môj 8 mesačný syn má na nohe a už aj na bruchu ekzém ktorý svrbí. V rodine nemáme kožné ochorenia ani alergie. Zaujímalo by ma ci môže byt toto prejav alergie na nejakú potravinu alebo atopický ekzém?
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Frederika sa opýtal/a 20. januára 2021

Kožné lekárstvo
Dobrý deň . Mám problém s pleťou mám veľa veľa vyrážok a hlavne veľa podkožnych neviem čo mám robiť použila som veľa vseliakych prípravkov ale ani jeden mi nepomohol mám to už zanedbane a potrebovala by som vedieť a poradiť čo stym mám spraviť dakujem ...
1 rada/odpoveď
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 14. januára 2021

Kožné lekárstvo
Dobrý deň, mám problém s lupinami príde mi to že sú to suché lupiny a škriabe to o vlasy mám pravidelnú starostlivosť. Pri zaťaží keď sa telo zohreje alebo sa spoti tak to znova začne škriabať dostal som nato predpísanú kortikoidnu masť ale to nieje moc dobre často používať tak hľadám nejakú inú radu tu. Ďakujem za skorú odpoved :)
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Petra sa opýtal/a 14. januára 2021

Kožné lekárstvo
Dobrý deň včera som použila na oblasť bikin krem veet na odstránenie chĺpkov.A spravila sa mi reakcia asi spalenie koze v oblasti bikin.Mam tam červený fľak a stipe to nemôžem to ničím natret iba decky olej.Dakujem za radu
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 13. januára 2021

Kožné lekárstvo
Dobrý večer ake maste a kremy mozem pouzivat pocas tehotenstva na liecbu psoriazy dakujem
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 11. januára 2021

Kožné lekárstvo
"Dobrý deň chcem sa spýtať stalo sa mi ze sa mi vytvorilo malé akné na zámienku vytlačil som to spravila sa mi tam mala chrasta ktoru som si strhol no nekrvacalo bolo v poriadku lenže o týždeň sa mi spravila 1cm hrcka v oblasti sánky môže to s tym súvisieť nejde o rakovinu kože znamienko sa akoby zmenšilo samozrejme chcem ísť s tým lekárovi"
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 9. januára 2021

Kožné lekárstvo
Dobrý deň,
na stehnách mám také nepekné žilnaté fľaky, ktoré mám už niekoľko rokov a nezáleží na počasí, pretože to mám ako cez leto, tak aj cez zimu. Skúšala som napríklad používať betakarotén alebo sa opálit, ale nijak to nepomáha a stále tam tie fľaky je vidno. Je to vážne? Alebo stačí nejaký liek na to?
Ďakujem za odpoveď.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 4. januára 2021

Kožné lekárstvo
Dobrý deň,už dlhšiu dobu ma páli, svrbí pod mieskom a okolie slabín, poradíte mi prosím niaku masť alebo ako by som to liečil. Ďakujem
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Kika sa opýtal/a 30. decembra 2020

Kožné lekárstvo
Zdravím. Chcem sa spýtať, každá rana na tele sa mi zapáli, urobí chrastu, pod ňou hnis a keďže to bolí, tak si to rozrýpem a potom je to ešte horšie. Viď foto. Čo na to pomôže a z čoho to môže byť? Ďakujem
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 27. decembra 2020

Kožné lekárstvo
Dobrý den. Po dvoch porodoch mam problem ist na velku potrebu pretoze ked idem na wc tak citim akoby sa mi robili trhliny v konecniku a krvacam . A dnes pri sprchovAni som si nahmatala pri konecniku hrcku .Môzte mi poradit scoho toje? A ako tomu predist ?
DAKUJEM
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka john sa opýtal/a 11. decembra 2020

Kožné lekárstvo
Pekný deň,
chcem sa opýtať: mam pásový opar už 11 dní od prvého pľuzgiera. Momentálne v štádiu chrastičiek a potreboval by som navštíviť stomatológa s bolestivým zubom. Je možné že prenesiem vírus do ambulancie?
Druhá otázka: Snažil som sa izolovať od rodiny v domácnosti ako som vedel (samostatná izba ,dôrazná hygiena, zvlášť pranie). Môže člen rodiny prenášať vírus pri nákupoch, alebo návšteve lekára?
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Filip sa opýtal/a 8. decembra 2020

Kožné lekárstvo
Dobrý deň,

Mám 25 rokov, som atopik, ekzém som mával ako dieťa do 10 rokov a odvtedy som s ekzémom nemal problém, až doteraz. Pred viac ako dvomi rokmi sa mi vytvorilo malé ložisko atopického ekzému na prste na ruke, na ktoré som po konzultácii s mojou dermatologičkou používal miešanú masť s obsahom kortikosteroidov. Túto masť som používal sporadicky v závislosti od toho či sa mi ekzém objavil alebo nie po dobu cca roku a pol.

Počas tohto obdobia sa zo začervenaného ložiska, ktoré som mal na prste rozšíril ekzém aj na ostatné prsty, avšak masť vždy zabrala a ekzém takmer úplne zmizol. Postupom času sa v začervenanom ložisku objavili malé vyrážky s priehladnou tekutinou. Vyvinul sa mi dishydrotický ekzém, ktorý rovnako miešaná masť držala pod kontrolou. S ohľadom na dlhšie časové obdobie sa atopický a dyshidrotický ekzém postupne rozširoval aj keď začervenanie, svrbenie a vyrážky držali kortikoidy pod kontrolou.Pred zhruba 4 mesiacmi som zmenil dermatologičku, no nová dermatologička ma uisťovala že som atopik a s ekzémom sa musím naučiť žiť, čo podľa nej znamenalo užívať kortikosteroidy do konca svojho života. Diagnóza bola teda jasná, boli mi predpísané kortikosteroidy vo forme dvoch mastí s názvom Locoid, po užití ktorých som mal začať užívať imunosupresíva vo forme opäť maste s názvom Protopic.

Ekzém mi po užití Locoidu takmer úplne zmizol avšak dovtedy sa mi atopický ekzém rozšíril na lakte, stehná, predlaktia, zakolenie a v poslednom rade aj na tvár a viečka, na ktoré mi dermatologička predpísala Ophtalmo-Hydrocortison.Vtedy som si uvedomil, že tento problém je komplexnejší a podstúpil som alergo vyšetrenie kde mi boli spravené testy na alergie na základné potraviny. Výsledky testov boli negatívne. Nikdy som nemal problém s akoukoľvek potravinou alebo tráviace ťažkosti po konzumácii nejakej potraviny či nápoja. Výsledky histamínu boli taktiež v poriadku. Mám alergiu na pele a trávy ale nie som astmatik. Rovnako som dovtedy nemal problém s akýmikoľvek kovmi alebo materiálmi takže vylučujem kontaktný ekzém a rovnako aj styk s toxickými látkami. Používam nezávadný prások do prania bez parfému a alergenov. Rovnako kozmetiku, sprchové gély a mydlá vhodné pre alergikov a atopikov.Začal som si robiť výskum na vlastnú päsť a zistil, že existuje diagnóza, ktorú dermatológovia na Slovensku moc nepoznajú, avšak v medicínskom svete je známa od 70. rokov, ktorá má medzinárodný názov Topical Steroid Withdrawal (TSW). Vzniká keď pacient dlhodobo užíva kortikosteroidy v akejkoľvek forme. Telu je umelo dodávaný kortizol, ktorý znižuje zápaly v tele a potlačuje imunitné reakcie (aj ekzém), a potom sa kortizol vysadí. Nadobličky za ten čas ale "zlenivejú" a prirodzene nevytvárajú potrebné množstvo kortizolu, keďže telu je kortizol dodávaný vo forme mastí alebo injekcií, alebo perorálne. Keď sa umelo dodávaný kortizol vysadí, hormonálny systém je rozhodený a nadobličky nevytvárajú toľko kortizolu, koľko by mali. Prudko stúpne zápal v tele, čo sa mne prejavilo masívnym začervenaním hlavne v oblastiach kde mám atopický a dishydrický ekzém a aj na miestach pokožky, ktoré boli dovtedy zdravé a čisté.

Prikladám perfektné video o TSW: https://www.youtube.com/watch?v=x4ypA9w81f0

Rozhodol som sa preto vysadiť kortikosteroidové masti a nasadiť zdravý životný štýl. (Pestrá strava obsahujúce hovädzie, kuracie a morčacie mäso, čerstvé ryby, vajcia z voľného chovu, čerstvá zelenina a ovocie. Vyradil som rastlinné tuky, oleje, nefermentované mliečne výrobky, produkty s obsahom gluténu a akokoľvek človekom spracované výrobky. Samozrejme aj všetky rafinované cukry a sladkosti, ktorých som nikdy nejedával moc. Zaradil som ku strave aj suplementy v podobe kvalitných probiotík, vitamínu D a E a tiež kapsuly s olejom z treščej pečene. Dodržiavam pitný režim aspoň 3 litre čistej vody denne prípadne čaj, hovädzie a morčacie vývary. Takisto dodržiavam pravidelný spánok minimálne 8 hodín a snažím sa cvičiť alebo aspoň sa hýbať každý deň).

Prvý mesiac po vysadení kortikosteroidov bol najťažší. Noci bez spánku, ložiská neuveriteľne svrbeli a ďalej sa rozširovali. Nebol som schopný 100% tne pracovať, sústrediť sa, žiť a musím priznať, že som mal aj samovražedné myšlienky. Dnes je to takmer 8 týždňov od vysadenia kortikosteroidových mastí, situácia sa niekde zlepšuje (na tvári), no niekde naopak zhoršuje (na rukách). Konečne mávam relatívne dobré noci, zobúdzam sa pravidelne okolo tretej alebo štvrtej hodiny ráno ale následne po pár minútach zase zaspím. Na ložiská používam prírodnú kozmetiku s obsahom konope od spoločnosti Hemptouch. Drahá ale pomáha na tlmenie symptómov.

Podľa skúseností ľudí, ktorí sa vyliečili z ekzému a TSW, dnes žijú plnohodnotné životy bez akýchkoľvek kortikosteroidov alebo ekzému, trvá proces liečby od pol roka do približne dvoch rokov v závislosti od toho ako dlho boli telu dodávané umelé kortikosteroidy alebo ako dlho trvalo nadobličkám začať produkovať dostatočné množstvo kortizolu a teda kým sa hormonálny systém prirodzene vyvážil. Chcem sa opýtať či je na Slovensku možné odmerať hladinu kortizolu ? Môj všeobecný lekár mi povedal že on to nerobí takže budem musieť hľadať nejaké externé riešenie. Okrem toho budem veľmi rád za akékoľvek rady alebo poznatky a prikladám dve videá príbehov ľudí, ktorí si prešli rovnakým problémom a úplne sa vyliečili.

https://www.youtube.com/watch?v=CVDLrKgISfc
https://www.youtube.com/watch?v=g8zRlxnLzRc
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 23. novembra 2020

Kožné lekárstvo
Dobry den, prosim Vas co znamena nasledovny vysledok z histologie: zachyteny obraz dermalneho nespecifickeho subakutneho abscesu, moze ist o dutinu po rozpade pidermoidnej cysty
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Radoslav sa opýtal/a 10. novembra 2020

Kožné lekárstvo
Dobrý deň.potreboval by som poradiť.problem mavam buď raz za pár rokov alebo aj 2-3 krat do roka...ide o velmi vysušené pery a trochu viečka. Pery až do krvy popraskaju a svrbia občas..bežne kremy a maste nikdy nezaberali fungoval jedine krém celestoderm teraz je to beloderm a už ani ten nezaberá.o iných zdravotných problémoch neviem,Ďakujem
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Mo sa opýtal/a 5. novembra 2020

Kožné lekárstvo
Dobry den, na lavom chodidle (nart) sa mi zacalo vytvarat lozisko velmi suchej koze, na pohlad su v nej ryhy a tarez sa pridruzilo este aj odlupovanie malickych supiniek. Koza je tak sucha a drsna, ze cez nu neprejde ani ziadny krem aby ju premastil. Nesvrbi, ale v mieste odlupovania supiniek a v ryhach pomaly zacina stipat. Kozna sa vyjadrila, ze je to bezny mozol z topanok a nic sa s tym neda robit. Neexistuje aspon krem, co by tu kozu prematil?
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka lucia sa opýtal/a 4. novembra 2020

Kožné lekárstvo
Dobrý deň, syn 16 rokov začervenané miesta na hlave so suchou odlupujucou sa kožou, miestami je ta koža zažltnutá. Velke casti kože vo vlasoch. Suché miesta sa presunuli aj na záhyby ucha a nosa po oboch stranach.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 4. novembra 2020

Kožné lekárstvo
Dobrý deň, na pysku sa mi vytvorila jedna vyrážka tak som si povedala že je to normálne potom sa tam spravil taký fliačik ako ekzém a neskôr na tom kúsku vznikli také akoby vyrážky ale neskúšala som to tlačiť a nie je to genitálny herpes pretože to vôbec neboli ani nesvrbí a neviem čo si mam na to dať aby to zmizlo môžete mi prosím poradiť ?
Bola som u gynekológa a ten nevedel čo to je lebo ma to ani nesvrbí ani to neboli dal mi mastičku na herpes ale to nič nerobí a povedal že mam ak to neprejde mam ist ku kožnému.
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu

Užívateľ/ka Anonym sa opýtal/a 3. novembra 2020

Kožné lekárstvo
Zdravím, pred týždňom sa mi vyhodili na bruchu červené fľaky a postupne sa mi ich vytvorilo viac, vôbec sa nesvrbia a ani ich nijako inak necítim, vie mi niekto poradiť čo by to mohlo byť a ako to liečiť ?
Nik ešte neporadil/neodpovedal
Napíš svoju radu
Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 85 > >>

Nenašiel si zdravotnú radu, ktorú hľadáš?

Vyplň tento formulár a pokúsime sa zdravotnú radu pre teba získať.

Neprihlásený užívateľ= 2 + päť
Rýchle hľadanie problému
Zadaj kľúčové slová hľadaného zdravotného problému:
Nájdi lekára špecialistu
Najnovšie rady
20. januára 2021
Problematická pleť,akné podlozné vyrážky
Dobry den, bez kozneho vysetrenia Vam nikto diagnozu cez internet neurobi. Naozaj treba navstivit lekara. Odporucanie vseobecneho lekara...

16. januára 2021
Drsne licka u deti
Dobry den dcera ma 6,mesiacov ma zacervenane licko boli sme na koznom povedali ze ti je zo slin davala som,jej nato kremi ktore jej to len zhorsili...

12. decembra 2020
Prepichnut krvnu zrazeninu na prste
Netuším možno poradis aj ostatným ty ,prepichol si si to??

7. decembra 2020
Odtrhnuté znamienko?
Dobry vecer moj muz si pri holeni odrezal znamienko je to nebezpecne? Mal by navstivit lekara? Ďakujen

3. decembra 2020
Hnisave vredy
Dobrý deň chcem sa spýtať hnisavé vredy na pohlavných orgánov ktoré sa opakujú raz za rok sú bolestivé časom bolesť prejde vred praskne ide hnis a...

17. septembra 2020
Kožný útvar
Dobry den, ked doslo k zmene kozneho utvaru, naozaj je potrebne kozne vysetrenie. Skuste sa objednat inde, kde by Vam dali skorsi termin. December...

17. septembra 2020
Zdravotná otázka
Dobry den, pluzgieriky medzi prstami mozu mat "1000 pricin". Cez internet sa diagnoza neda stanovit. Musite navstivit kozneho lekara alebo aspon...

3. septembra 2020
Tmavočervené malé fľaky na bradavkách
Ešte som brala kvapky na hrdlo Bromhexin môže to byť z toho ?